Maul Mann!
040 8080 1699
SUS!

Zoiper besser nicht mehr benutzen. Grandstream Wave ist besser und kann HD Telefonie. Wie komme ich in den Chat wenn ich in China, Tuerkei, Libanon oder auf Reise bin und Wifi oder 4G habe aber kein Geld fuer den Telefonanruf? Zoiper Lite im Apple Appstore oder Google Playstore herunterladen und installieren. Zoiper LITE nehmen, das ist gratis. Es gibt noch eine Vollversion die Geld kostet. Çin, Türkiye, Lübnan veya seyahatteyken sohbete nasıl girebilirim? ve wifi veya 4G ama telefon görüşmesi için para yok? Apple Appstore veya Google Playstore'dan Zoiper Lite'ı indirin ve yükleyin. Zoiper LITE'i alın, ücretsiz. Hala paraya mal olan bir tam sürüm var.
Zoiper Lite Appstore
Zoiper Lite starten und rechts unten auf "Settings" klicken. Zoiper Lite'ı başlatın ve sağ alt kısımdaki "Ayarlar" ı tıklayın.
Zoiper Lite Settings
Oben Links "Accounts" klicken Sol üst taraftaki "Hesaplar" ı tıklayın
Zoiper Lite Accounts
Rechts oben das Pluszeichen klicken um ein neues Account hinzuzufuegen. Yeni bir hesap eklemek için sağ üstteki artı işaretini tıklayın.
Zoiper Lite Add Accounts
Das Pluszeichen. Artı işareti.
Zoiper Lite Pluszeichen
Auf "YES" klicken (ja ich habe schon meine Zugangsdaten) "EVET" i tıklayın (evet erişim verilerim zaten var)
Zoiper Lite YES
Auf "Manual configuration" klicken "Manuel yapılandırma" yı tıklayın
Zoiper Lite Manual
Auf "SIP account" klicken. "SIP hesabı" nı tıklayın.
Zoiper Lite Manual
Man muss bei den Einstellungen in 4 Feldern etwas eintragen: Account name: irgendwas reinschreiben egal was. Domain: sip.yipl.de:5070 User name: auch egal nur irgendwas reinschreiben. Password: auch egal was. Nur der Punkt "Domain" ist wirklich wichtig. Genau so eingeben. "sip.yipl.de:5070" Wenn man die 4 Sachen eingegeben hat oben auf "Register" klicken. 4 alandaki ayarlara bir şey girmelisiniz: Hesap adı: ne olursa olsun bir şeyler yazın. Domain: sip.yipl.de:5070 Kullanıcı adı: Sadece bir şey yazın. Şifre: ne olursa olsun. Sadece "domain" noktası gerçekten önemlidir. Tam olarak böyle girin. "sip.yipl.de:5070" 4 şeyi girdikten sonra yukarıdaki "Kayıt Ol" u tıklayın.
Zoiper Lite Settings
Ein paar Sekunden nachdem man "Register" geklickt hat und wenn man Internet hat kommt "Registration Status: OK" "Kaydol" u tıkladıktan birkaç saniye sonra İnternet geldi "Kayıt Durumu: Tamam"
Zoiper Lite Register
Einmal zurueck klicken und man muss einen gruenen Haken sehen an dem Accountnamen Bir kez daha tıklayın ve hesap adında yeşil bir onay işareti görmeniz gerekir
Zoiper Lite Haken
Nochmal zurueck klicken und man sieht unten links das Symbol fuer die Tastatur. Auf das Tastatursymbol "Dialpad" klicken. Tekrar tıklayın ve sol alt köşede klavyenin sembolünü görebilirsiniz. "Tuş takımı" klavye simgesine tıklayın.
Zoiper Lite Dialpad
Oben in der Mitte muss gruen stehen "ready" dann ist man auch registriert. Jetzt irgend eine Nummer eintippen und anschliessend auf "Call" klicken. Die Nummer ist egal. Wie waere es mit 1234. Ortada ortada yeşil "hazır" olmalı, o zaman da kayıtlısınız. Şimdi herhangi bir numara girin ve sonra "Ara" yı tıklayın. Sayı önemli değil. Peki ya 1234.
Zoiper Lite Call
Jetzt muss man den Chat schon hoeren also die Begruessung. Damit man besser hoert kann man das Symbol "Speaker" anklicken und damit man den Chat steuern kann das Symbol "Keypad" anklicken. Şimdi sohbeti bu yüzden sohbet duymak zorunda. Daha iyi duymak için "Hoparlör" simgesini tıklayabilir ve sohbeti kontrol edebilmeniz için "Tuş Takımı" simgesine tıklayın.
Zoiper Lite Speaker
Jetzt kann man den Chat ganz genau so bedienen wie mit dem Telefon. Artık sohbeti telefondaki gibi kullanabilirsiniz.
Zoiper Lite Keypad
Vielen Dank fuer Ihre geschaetzte Aufmerksamkeit und Ihr Lob. Ich hatte im Abi HTML Leistungskurs und ich finde das merkt man :-) Değerli ilginiz ve övgüleriniz için teşekkür ederiz. Abi'de ileri düzey bir HTML kursum vardı ve bence söyleyebilirim :-)